Podsumowanie rundy jesiennej

Za nami runda jesienna sezonu 2018/2019. Kibicowsko tradycyjnie było  o wiele lepiej niż na murawie, został utrzymany poziom wyjazdowy z poprzednich lat, gorzej natomiast jest na meczach u siebie.

Jak jest ciekawy kibicowsko mecz to psy cisną nas maksymalnie, na pozostałe mało kto już chce chodzić, te same zespoły od lat, kompromitująca seria porażek (zespół w tej rundzie wygrywa 2 razy, a przegrywa…14 spotkań), brak jakiejkolwiek atmosfery meczowej, smród z oczyszczalni, policji więcej niż ludzi na stadionie. Przy obecnej sytuacji mocno bym zastanawiał się nad rozegraniem rundy wiosennej na bocznym boisku. Klub jasno już deklaruje, że spadamy, więc po co generować niepotrzebne koszta? Z klatki gości bliżej do niego niż do głównej murawy, więc jak ktoś jakimś cudem do nas zawita narzekać nie powinien ;].

MECZE NA Z-18

Łomżyński Klub Sportowy – Mazur (MKS) Ełk

Wystawiamy ok. 100 osobowy młyn (w tym 9 Sparta Szepietowo z flagą) i wywieszamy 3 flagi. Prezentujemy oprawę, składającą się z sektorówki i flag na kijach w asyście świec dymnych oraz wulkanów. Goście określili się na 140 osób, z nimi Jagiellonia i Warmia Grajewo. Po meczu szaleją psy, klub dostaje 1000 zł kary za oprawę.

[Link1], [Link2]

Łomżyński Klub Sportowy – Broń Radom

Wystawiamy ok. 70-osobowy młyn (w tym 5 braci z Szepietowa z flagą) i wywieszamy 3 flagi. Prezentujemy skromną oprawę złożoną z sektorówki i materiałowych pasów, rezygnujemy z pirotechniki dla dobra klubu, tak, wiemy, że zabijamy w ten sposób klimat ultras, ale po prostu nie stać nas na klubowe i milicyjne grzywny..Gości zero, mimo, że zapowiadali swój przyjazd. [Pełna relacja]

WYJAZDY

Znicz Biała Piska – Łomżyński Klub Sportowy

Na pierwszy wyjazd sezonu 2018/2019 autokarem oraz autami wybieramy się w 109 osób do nieodległej Białej Piskiej. Tego dnia wspierają nas bracia z Szepietowa (8 osób) oraz Olsztyna (26 osób). Na sektorze gości wywieszamy cztery flagi (w tym jedna Sparty).

Legionovia Legionowo – Łomżyński Klub Sportowy
Trzech fanatyków ŁKSu tego dnia pojawia się w klatce gości.

Promień Mońki – Łomżyński Klub Sportowy (OPP)
Na środowy wyjazd wybieramy się w 14 osób.

Unia Skierniewice – Łomżyński Klub Sportowy

Nas autokarem z dwiema flagami 41 osób w tym 3 Sparty Szepietowo. Miejscowi od początku spotkania będący pod mocnym wpływem napinają się w naszą stronę. W końcu miarka się przebrała i pęka bramka, przeganiamy trybunę gospodarzy, kilka KO. Po akcji od razu zawijamy się do Łomży.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Łomżyński Klub Sportowy

Nas transportem kołowym 92 osoby z 4 flagami ( w tym 20 Sparty Szepietowo z flagą). [Pełna relacja]

Polonia Warszawa – Łomżyński Klub Sportowy

Nasza liczba to 81 osób, w tym 12 Vozdovac Belgrad oraz 6 Sparta Szepietowo. Wywieszamy 5 flag (w tym po jednej Vozdovac i Sparta). [Pełna relacja]

Olimpia Zambrów – Łomżyński Klub Sportowy

Nas w Zambrowie 51 fanów Łomżyńskiego Klubu Sportowego z flagą oraz 4 fanów Sparty Szepietowo. [Pełna relacja]

PRZYJACIELE

Sparta Szepietowo:

  • 16.09.2018 w 15 osób wspieramy Spartę w Grajewie;
  • 23.09.2018 w 40 osób wspieramy braci na meczu z Turem; 

ŁKS Łomża&Sparta Szepietowo

  • 14.10.2018 w 3 osoby jesteśmy na meczu z Promieniem Mońki;
  • 28.10.2018 w 18 osób tego dnia jesteśmy na meczu z Mielnikiem;

  • 18.11.2018 w 16 osób jesteśmy ze Spartą w Suwałkach;

Vożdovac Belgrad:

  • 16.09.2018 jeden fanatyk wspiera Vożdovac na ich domowym meczu z FK Čukarički;

Stomil Olsztyn:

  • 26.08.2018 w 30 osób wspieramy Stomil w Suwałkach;
  • 03.11.2018 w 10 osób wspieramy Stomil na wyjeździe do Mielca;
  •  01.12.2018 w 16 osób jesteśmy na domowym meczu z Łódzkim KSem.

SŁOWO KOŃCOWE

Szkoda słów na grę drużyny i sytuację klubu. Spadek jest już pewny, oby nie wiązało się to z końcem istnienia tego klubu. Jesienią przekazujemy zespołowi 1683 litrów wody butelkowanej, wszystkim darczyńcom ze zbiórki na ten cel serdecznie dziękujemy, fundusze jeszcze są więc na treningi podczas przerwy zimowej również zostanie zapewniona woda drużynie. Podczas meczu z Ełkiem zebraliśmy 1870 zł na operację dla naszego ziomka Kamila, cała kwota została przekazana. Pod koniec października w naszym mieście i okolicy gościliśmy 12 braci z Vożdovac Belgrad! W tymże też miesiącu na ubitej ziemi wygrywamy walkę z Gwardią Koszalin po 9 osób do 24 lat. Walka trwała 1,5 minuty, wszystko honorowo, szacunek dla przeciwnika i powodzenia w kolejnych starciach. Czekamy na wiosnę, zapowiada się powtórka z sezonu 2008/2009, tylko wtedy była to gra w całości wychowankami i na dodatek szczebel wyżej… historia zatacza koło, szkoda, że ta smutna, a nie radosna.

Autor: D.

Polub nas na Facebooku