Podsumowanie rundy jesiennej

Runda jesienna sezonu 2017/2018 za nami. Rozpoczęliśmy ją meczem w Pucharze Polski z Bytovią Bytów 15 lipca, a zakończyliśmy 19 listopada wyjazdem do Ząbek na mecz z Legią Warszawa II.

Na stadion zawitali kibice gości z Zambrowa, Sulejówka i Bielska Podlaskiego. Frekwencja meczowa jesienią na Z-18 to 150-400 widzów i niestety sporadycznie wystawiany młyn na trybunie krytej (30-80 głów), wyjątkiem był mecz
z Bytovią w PP.

O wiele lepiej wyglądało to na wyjazdach, a poziomem od innych aspektów kibicowskich bez wątpienia odbiegała nasza ekipa sportowa i mam nadzieję, że to pociągnie resztę do częstszego pojawiania się na trybunach, aktywności w akcjach charytatywnych i temacie ultras ;).

MECZE NA Z-18

ŁKS Łomża – Bytovia Bytów

Zbieramy się w około 80 osób, wywieszamy flagę i prowadzimy doping przez pierwszą połowę spotkania. Na boisku przegrywamy 2-4 i kończymy przygodę w Pucharze Polski już na rundzie wstępnej.

ŁKS Łomża – Olimpia Zambrów

„Po 3 latach ponownie w jednej lidze spotykamy się z Olimpią Zambrów. Jak już niestety od pewnego czasu u nas bywa, nie wszyscy pojawiają się na meczu od 1 minuty. Stojąc w ok. 30 osób na młynie zauważamy grupę kibiców gości podchodzących do stadionu od strony klatki gości. Natychmiastowo podejmujemy decyzję o ataku, nie ma co ukrywać, dawno nie było tak sprzyjających okoliczności do konfrontacji pod naszym stadionem. W 25 osób wysypujemy się ze stadionu, od strony miasta dobiega jeszcze 10 osób i całą grupą biegniemy wzdłuż stadionu w kierunku klatki gości. Niestety Ci nie wykazali jakiejkolwiek inicjatywy do konfrontacji, stojąc non stop pod klatką (my od młyna do nich mieliśmy dobre 300-400 metrów bo atak odbywał się od strony ulicy, a nie na terenie stadionu).  Niestety zabrakło z 30 sekund do realnej konfrontacji, kryminalna oraz prewencja zatrzymuje nas celując w naszą stronę z broni krótkiej(!). Po wszystkim wracamy na stadion, wywieszamy dwie flagi i do końca spotkania prowadzimy doping. Goście zawijają się pod koniec pierwszej połowy (zapewne przez psy). Na moje oko ich ok. 40, według relacji jednej  łomżyńskiej pseudoredakcji  od nich 25 z Olimpii Zambrów i 22 ze Sparty Augustów.” Dorzucamy nagranie zamieszczone przez portal, który lubi robić z igły widły:

Starcie kibiców ŁKS 1926 Łomża z kibicami Olimpia Zambrów

Opublikowany przez mylomza.pl | Nowe spojrzenie na Łomżę na 5 sierpnia 2017

ŁKS Łomża – Tur Bielsk Podlaski

„Na meczu z Turem wystawiamy ok. 40 osobowy młyn i wywieszamy dwie flagi, gości 18(?), nie zostają wpuszczeni na klatkę. Przez pierwszą połowę prowadzimy doping, w przerwie meczu zawijamy w 15 osób do Wysokiego Mazowiecka, gdzie nasi bracia ze Sparty Szepietowo rozgrywają mecz.”

ŁKS Łomża – Lechia Tomaszów Mazowiecki

W sobotę na meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki wystawiamy ok. 30 osobowy młyn, wywieszamy dwie flagi i kilkukrotnie „zaznaczamy swoją obecność”.

ŁKS Łomża –  Victoria Sulejówek

Po raz pierwszy od dłuższego czasu na stadionie przy ulicy Zjazd 18 w Łomży panowała atmosfera, która powinna pojawiać się na każdym meczu domowym Łomżyńskiego Klubu Sportowego. W trakcie spotkania z Victorią Sulejówek zbieramy się w około 60 osób (w tym 11 braci z Kolna), wywieszamy dwie flagi i dopingujemy piłkarzy przez całe spotkanie.

Goście docierają do Łomży w 6 osób z dwiema flagami (szacunek za przyjazd). Piłkarze remisują 1:1.

ŁKS Łomża – Warta Sieradz

„Tego dnia wystawiamy ok. 60 osobowy młyn i wywieszamy dwie flagi. Przez całe spotkanie prowadzimy dobry doping, który niestety nie pomaga piłkarzom, Ci przegrywają 0:1 (ostatnie zwycięstwo u siebie oglądaliśmy we wrześniu z Pelikanem…). Trener w wywiadzie mówi o jakiejś krytyce ze strony publiczności ( chyba jeszcze nie wie co to znaczy krytyka i wkur**** z naszej strony), niech piłkarze przestaną czytać komentarze pajaców na pewnym portalu i skupią się na grze dla ludzi, którzy mają jeszcze cierpliwość ich oglądać na łomżyńskim stadionie. Po raz kolejny dobra liczba ze strony Kolna (15 osób).”

WYJAZDY

Huragan Morąg – ŁKS ŁOMŻA (50)
Do Morąga docieramy w 10 osób + 40 układowiczów ze Stomilu Olsztyn. Piłkarze na boisku bezbramkowo remisują z gospodarzami.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – ŁKS ŁOMŻA (15)

W środowe popołudnie autami pojawiamy się w 11 + 4 Stomil Olsztyn w Nowym Mieście Lubawskim.

Polonia Warszawa- ŁKS ŁOMŻA (132)

Relacja dostępna TUTAJ

Lucani – VOZDOVAC BELGRAD (9)

Relacja dostępna TUTAJ

Sparta Szepietowo – ŁKS ŁOMŻA (10)

Dzisiaj w Szepietowie od nas 10 osób w tym jedna fanatyczka! Nasza drużyna w dobrym stylu wygrywa 5:1 i gramy dalej w OPP.

Sokół Ostróda – ŁKS ŁOMŻA (71)

Na wyjazd do Ostródy udajemy się w 17 osób. Ruszamy z lekkim opóźnieniem, przez co na stadionie meldujemy się pod koniec pierwszej połowy. Na meczu kilka razy zaznaczamy swoją obecność oraz pozdrawiamy Stomil, który tego dnia był obecny z nami w 54 osoby. Wielkie dzięki za wsparcie! Podróż w obie strony przez większość czasu bez zbędnego balastu.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki  – ŁKS ŁOMŻA (41)

„W sobotę autokarem i jedną furą w 41 osób (w tym jeden Stomil Olsztyn) wybieramy się do Nowego Dworu Mazowieckiego. Trasa w obie strony z mocnym wahadłem. Na sektorze gości wywieszamy dwie flagi i przez całe spotkanie prowadzimy niezły doping. Gospodarze w ok. 50-60(?) osób również dopingują przez cały mecz. Piłkarze po dobrej grze remisują 1:1. Podczas odjazdu spod stadionu miejscowi robią jakąś pokazówkę, zatrzymujemy autokar i wysypujemy się z niego, ale natychmiast zostajemy spałowani przez milicję. Trasa w obie strony w bardzo dobrej atmosferze i ten kto był na pewno nie żałuje. Niech się wstydzą nieobecni, bo dwie Panie obecne na tej wyprawie w tej rundzie mają więcej wyjazdów niż nie jeden z was ;].”

Widzew Łódź – ŁKS ŁOMŻA (92)

Relacja dostępna TUTAJ.

Legia Warszawa II (w Ząbkach) – ŁKS ŁOMŻA (37)

Relacja dostępna TUTAJ.

Inne

  • W  15 osób wspieramy Spartę Szpietowo na wyjeździe w Wysokim Mazowiecku (27.08.2017 r.)
  • W  7 osób wspieramy Stomil na wyjeździe do Niepołomic (23.09. 2017 r.)
  • W środę (18.10.2017 r.) w 10 osób wspieramy naszego układowi cza Stomil Olsztyn na wyjeździe do Katowic (w sumie na sektorze gości 91 osób).
  • W niedzielę (22.10.2017 r.) w 24 osoby z jedną flagą wybieramy się do Kolna wesprzeć naszych ziomków na ich meczu z Warmią Grajewo. Gości zero.
  • Na Marszu Niepodległości w Warszawie obecna 50 osobowa delegacja kibiców Łomżyńskiego Klubu Sportowego.
  • Jesienią dwukrotnie trafiamy nasze sąsiadki, raz ze Stomilem, raz samodzielnie. To co opisują pseudopismaki i krąży po napinkowych profilach kibicowskich jest bajką. Ludzie z klimatu swoje wiedzą, a do ogółu kiedyś pewnie trafią faktyczne relacje.

SŁOWO KOŃCOWE

Piłkarze z 18 zdobytymi punktami (w tym tylko 7 pkt. u siebie) i trzema oczkami nad strefą spadkową. Pretensji do zespołu nie mamy, bo wiemy jaka jest sytuacja w klubie, szkoda, że nie wygrywają u siebie, co poprawiłoby na pewno frekwencję na stadionie, wiadomo na wyjazdach bez względu na wyniki i tak pojawimy się stałym składem. Mimo co raz mniejszej liczby osób aktywnie działających w ekipie nie próżnujemy w akcjach około stadionowych:

Sala lekcyjna „Ekonoma” w wakacje wzbogaca się o kolejny malunek wykonany przez kibiców Łomżyńskiego Klubu Sportowego!

Wakacyjna akcja w ramach projektu #RazemTworzymyŁKS w dniu dzisiejszym została zakończona. Kibice Łomżyńskiego Klubu Sportowego w piątkowe popołudnie rozdają dzieciakom ze szkół podstawowych nr 4,5 oraz 10 „ełkaesową wyprawkę szkolną”. Wręczyliśmy kilkaset gadżetów, zeszytów, planów lekcji, kilka tysięcy vlepek oraz 50 biletów dla ich rodziców na najbliższe sobotnie spotkanie z Pelikanem Łowicz!

Wszystkim 38 darczyńcom biorącym udział w akcji chcemy gorąco podziękować! Dzięki Waszym wpłatom mogliśmy dzieciakom podarować chwile radości, a hasło #RazemTworzymyŁKS nabiera większego znaczenia! Podziękowania kierujemy również do zarządu ŁKSu Łomża za przekazanie biletów oraz do dyrekcji szkół za umożliwienie przeprowadzenia akcji w ich placówkach.

Każde nawet małe dziecko w Łomży wie, że w naszym mieście TYLKO ŁKS!!!

W dniu dzisiejszym koordynatorowi oddziału Łomża przekazujemy artykuły zebrane przez kibiców Łomżyńskiego Klubu Sportowego w ramach akcji Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera. Wszystkim, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” do akcji przekazujemy kibicowskie pozdrowienia ;)

Ta runda w naszej pamięci zapisze się na długie lata, bo była bardzo aktywna i wyczerpująca dla najwierniejszych fanatyków Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Wiosną zapowiada się odwrotny trend, lepsze mecze u siebie, mniej atrakcyjne wyjazdy (piłkarsko). W przyszłym roku jako zorganizowania grupa kibiców ruszymy z nietypową w naszej historii akcją skierowaną do klubu, a jej uczestnikiem będzie mógł być każdy kibic. Więcej na ten temat w styczniu. Większą uwagę skupimy też na okolicy, która została w ostatnich latach oddana, a to też w ramach współpracy z klubem. Uważnie więc obserwujcie nasz profil. Wiadomo, że sportowa działalność ściąga również problemy ze strony organów ścigania. Zwracam się w tym podsumowaniu z apelem do ludzi znających te klimaty, aby wsparli chłopaków w tych nieprzyjemnych okolicznościach. Jak widać po jesiennych sukcesach, na pewno warto. Liczymy na Wasze wsparcie! Nadchodzi wiosna, ładujemy baterie i wracamy na Z-18 oraz trasę. Bądź co bądź, to MY KIBICE jesteśmy najlepszą „reklamą” Łomżyńskiego Klubu Sportowego w tych ostatnich biednych piłkarsko czasach.

Autor: D.

Polub nas na Facebooku