Podsumowanie rundy jesiennej

Rundę jesienną sezonu 2015/2016 zaczęliśmy bardzo wcześnie, 19 lipca podejmowaliśmy u siebie Raków Częstochowa w rundzie wstępnej Pucharu Polski.

Zakończyliśmy ją 14 listopada spotkaniem ligowym z KS Wasilków. W porównaniu z poprzednim sezonem w lidze nastąpiły niewielkie roszady, do II ligi awansowała Olimpia Zambrów, natomiast do naszej ligi wskoczyła Granica Kętrzyn. Płomień Ełk połączył się z Mazurem Ełk, ale w związku z nieuznaniem tej fuzji przez kibiców Mazura, liga kibicowsko nie zyskała na atrakcyjności. Średnia widzów niestety pozostała na tym samym poziomie co w sezonie 2014/2015. Wyjątkiem były „pucharowe” spotkania z Rakowem Częstochowa (900 widzów) oraz Chrobry Głogów (1300). Zanotowaliśmy 4 zera wyjazdowe (w tym Wasilków – zakaz), odwiedziliśmy Ostródę, Nowe Miasto Lubawskie, Grajewo, Szczuczyn oraz Białą Piskę.

Mecze na Z-18

Łomżyński Klub Sportowy – Raków Częstochowa (Runda wstępna Pucharu Polski)
Wystawiamy ponad 200-osobowy młyn i wywieszamy 5 flag (w tym 1 naszych braci z Szepietowa). W drugiej połowie prezentujemy oprawę z transparentem: „Szarość dnia znika, gdy w tle pirotechnika” w asyście chorągiewek oraz odpalonej pirotechniki. Raków nie dojeżdża na mecz. Tuż przed nim na mieście dochodzi do przypadkowego spotkania z gośćmi. Więcej: [Link 1] [Link2]

Łomżyński Klub Sportowy – Chrobry Głogów (I runda Pucharu Polski)
Wystawiamy 300 osobowy młyn. Wywieszamy 6 flag oraz prezentujemy po raz kolejny oprawę z dodatkiem piro. Gości 8. Więcej: [Link]

Łomżyński Klub Sportowy – Olimpia Elbląg
Wystawiamy 130 osobowy młyn i wywieszamy 4 flagi. Gości 136. Więcej: [Link]

Pozostałe mecze domowe bez historii.

Wyjazdy

Sokół Ostróda – Łomżyński Klub Sportowy
Nas 42 z jedną flagą. Stowarzyszeniu kibiców Ostródzkiego Sokoła dziękujemy za podrzucenie wody oraz załatwienie tańszych wejściówek. Więcej: [Link]

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Łomżyński Klub Sportowy
Nas 25. Wyjazd bez historii.

Warmia Grajewo – Łomżyński Klub Sportowy
W Grajewie nas 55 w tym 4 Sparty. Psy spisują nas na zbiórce oraz przed Grajewem, przez co docieramy pod koniec I połowy i wieszamy jedną flagę. Gospodarze w ok. 100 osób. Prezentują dwie oprawy. Ogólnie wyjazd bez większego ciśnienia, bo w Grajewie od dłuższego czasu wieje nudą.  W związku ze spotkaniem, niebawem kilkudziesięciu wyjazdowiczów będzie goszczonych w tamtejszym sądzie.

Wissa Szczuczyn – Łomżyński Klub Sportowy
Nas 33. Psy tradycyjnie sprawiają nam problemy i na najbliższy mecz wyjazdowy w sezonie docieramy spóźnieni.

Znicz Biała Piska – Łomżyński Klub Sportowy
Na ostatnim meczu wyjazdowym obecnych 26 Najwierniejszych Fanatyków. Widok za ogrodzenia sektora gości był tego dnia lepszy niż za 8 zł w klatce, więc cały mecz prowadzimy dobry jak na naszą liczbę doping zza sektora gości. Trasa w obie strony z balastem. Każdy z wyjazdowiczów otrzymał upominek od FC Chicago. Dzięki chłopaki! (autor: KzT)

Mecze naszych braci Sparty Szepietowo

Ruch Wysokie Mazowieckie – Sparta Szepietowo
4 osoby od nas, nie zdążyliśmy na atrakcje, na stadion nie wpuszczano kibiców gości.

Sparta Szepietowo – Tur Bielsk Podlaski
Ok. 25 Sparty + 4 od nas: trafiamy na wlocie do Szepietowa 6 fur gości. Nasza wygrana. Chwilę później dociera 10 osób od nas i w sumie w 14 głów wspieramy tego dnia naszych braci.

SŁOWO KOŃCOWE

Piłkarze grają lepiej, a na trybunach trwa III-ligowy marazm. Ciekawe piłkarsko oraz kibicowsko spotkania w Pucharze Polski z Rakowem i Chrobrym pokazały potencjał miasta. W klatce gości pojawili się tylko kibice z Głogowa oraz Elbląga. Liczba zaliczonych wyjazdów oraz zer utrzymała się na tym samym poziomie co w poprzednim sezonie. Jako kibice oczekujemy od zespołu utrzymania i dzięki temu „awans” do zreorganizowanej ligi, która zapowiada się naprawdę interesująco. Poza działalnością na trybunach, warto odnotować nasz udział w uroczystościach w Wiźnie (http://elkaesiacy.net/2015/09/76-rocznica-walk-pod-wizna/), Drozdowie oraz na Marszu Przeciwko Imigrantom w Białymstoku, Warszawie i u siebie w Łomży. Co prawda bez zorganizowanego wspólnego pochodu, ale tak jak w poprzednich latach pojawiliśmy się na Marszu Niepodległości. Rok 2015 zakończyliśmy akcją wspierającą łomżyńskie schronisko. Oby rok 2016 był lepszy w naszym wykonaniu, jeżeli piłkarze wykonają swoje zadanie na boisku, to jesień sezonu 2016/2017 będzie kibicowsko ciekawym doświadczeniem.

Autor: D.

Polub nas na Facebooku