KIBICOWSKI PRZEGLĄD III LIGI (9 I 10 KOLEJKA)

9 KOLEJKA

GKS Wikielec – Lechia Tomaszów Mazowiecki

Relacja kibiców gości: „Do dalekiego Wikielca udajemy się w 8 osób i zajmujemy miejsca na trybunie gospodarzy, którzy prowadzili dziś doping. Wieszamy flagę i od początku meczu dopingujemy naszych piłkarzy w drodze po kolejne zwycięstwo.

Warto wspomnieć, że gospodarze bardzo mile do nas nastawieni (dziękujemy za dostarczone trunki i wspólne śpiewy dotyczące decyzji sędziowskich)

Niestety remisujemy 1:1, ale Tomaszów miastem lidera jest niezmiennie!

Łącznie przemierzyliśmy ponad 700km, droga w obie strony bez przygód. Kto nie był, niech żałuje – zajebisty wyjazd i oby takich więcej!”

Jagiellonia II Białystok – Victoria Sulejówek

Relacja kibiców gości:Do Białegostoku ruszamy autokarem w 32 osoby. Razem z nami Józefovia Józefów (1), KS Warka (4), Płomień Dębe Wielkie (2), Legijny Rembertów (2) oraz gościnnie Młody Legijny Żyrardów (1). Dzięki bracia za wsparcie .

Na sektorze meldujemy się z delikatnym opóźnieniem, wywieszamy dwie flagi i ruszamy z naprawdę dobrym dopingiem. Piłkarze w końcówce meczu zdobywają bramkę na wagę punktu. Po meczu dziękujemy im za walkę do końca i zawijamy się w drogę powrotną pod eskortą smutnych panów.”

GKS Bełchatów – ŁKS Łomża

Relacja kibiców gości: „Na ten wyjazd czekaliśmy od dłuższego czasu. Z zapisami ruszyliśmy z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Na Sportowej 3 w Bełchatowie pojawiło się 144 kibiców w tym 4 braci z Szepietowa i 8 Vozdovac Belgrad oraz 14 ziomków z GKM-u Grudziądz i 8 Polonii Bydgoszcz a także nasze FanCluby (wielkie dzięki! ).

Dzień meczowy zaczęliśmy od zbiórki o godzinie 7:30 by mieć pewność, że na 100% zdążymy na pierwszy gwizdek w Bełchatowie. Decyzja była trafna, ponieważ kontrola podczas wejścia na sektor gości była mozolna i szczegółowa. Tego dnia wywieszamy flagi „ŁTTK”, „PŁD” oraz flagi Sparty i Vozdovaca. Swój debiut zalicza nowa flaga jednego z naszych osiedli „Łomżyca”. Wraz z pierwszym gwizdkiem rozpoczęliśmy bardzo dobry doping, który w asyście bębna niósł się po trybunach na stadionie. Wszystko uzupełniamy machajkami na kijach. Mimo niekorzystnego wyniku na boisku w II połowie nadal trwa zabawa w naszym sektorze i solidny doping do końca spotkania. Gospodarze zaprezentowali oprawę sektorówkę z napisem „GKS” w asyście świec dymnych. Powrót mija w bardzo dobrej atmosferze, a powyjazdowa zabawa trwa do białego rana. Dzięki wszystkim za obecność!

Następnego dnia w niedzielę wspieramy w 18 osób + 8 Vozdovac Belgrad naszych braci z Szepietowa na ich domowym meczu przeciwko Promieniowi Mońki.

Z kronikarskiego obowiązku: w środę 13 września w Szepietowie wspieramy naszych braci w 9 osób podczas meczu z Krypnianką Krypno.”

Relacja kibiców gospodarzy: „Na ciekawym meczu z ŁKS-em Łomża wystawiamy ponad 250-osobowy młyn. Liczba zmieniała się w przekroju całego spotkania dość mocno z różnych przyczyn, ogólnie jednak bez szału jak na najciekawszy kibicowsko mecz rundy przy Sportowej. Z nami 18 kiboli Hutnika Nowa Huta – dzięki za wsparcie!

Ten dzień rozpoczynamy od małej integracji, a następnie przemarszu z jednego z osiedli, urozmaiconego racami i głośnym śpiewem. Potem formujemy młyn i ruszamy z dopingiem. W I połowie robimy oprawę – rozwijamy starannie namalowaną sektorówkę z prostym, ale wymownym napisem „GKS”, stylizowaną na naszą najnowszą flagę na płot. Do tego odpalamy kilkanaście zielonych i czarnych świec dymnych. Dymy wyglądały bardzo konkretnie, dopisała też bezwietrzna pogoda – ogólnie było to jedno z naszych najlepszych świecowisk w historii! W II połowie na płocie lądują nasze małe flagi – wizytówki, których łączna liczba wraz z „Bełchatowianami” na górze sektora sięgnęła 10 sztuk. Doping tego dnia dobry, poza pierwszymi minutami II połowy, kiedy to spora część młyna najwyraźniej zapomniała o tym, że już zaczął się mecz. Po ostatnim gwizdku cieszymy się z okazałego zwycięstwa razem z piłkarzami!

W klatce tego dnia zasiadła rzadko widywana w III lidze liczba kibiców gości – ok. 150 osób, w tym 8 Serbów z ekipy Invalidi Voždovac (FK Voždovac Belgrad), z którymi łomżyńscy fani mają zgodę. Graliśmy ze sobą po raz pierwszy i goście bardzo solidnie się na ten mecz zmobilizowali. Całkiem dobrze dopingują, machają koszulkami, mają też trochę flag na kijach – ogólnie zaprezentowali się jak na niemałą odległość (ponad 300 km) bardzo dobrze. Oby więcej takich spotkań przy Sportowej 3!”

10 KOLEJKA

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Mławianka Mława

Relacja kibiców gospodarzy: „W kolejnym meczu domowym zbieramy się w średniej liczbie na trybunie i dopingujemy w asyście bębna. Oprócz flagi wywieszamy również płótno dotyczące lokalnej gazety. Piłkarze odnoszą ważne zwycięstwo, a my na fotelu lidera oddalamy się powoli od reszty.

Tomaszów miasto lidera!”

Victoria Sulejówek – GKS Bełchatów

Relacja kibiców gości: „Do Sulejówka docieramy autokarem i autami w 42 osoby. Na miejscu meldujemy się kilka minut po rozpoczęciu meczu, wita nas duży zastęp mundurowych, armatka wodna (!) i zamknięta brama oraz organizatorzy, którzy oznajmiają nam, że nie wejdziemy, gdyż nie wysłaliśmy listy imiennej, a nasz klub nie podpisał jakiegoś papierka. Bezprawne żądanie od nas listy imiennej na imprezach niemasowych zdarza się nie po raz pierwszy, lecz po raz pierwszy zamknięto z tego powodu dla nas sektor. Teoretycznie mogliśmy wszystko jeszcze odkręcić, ale ponieważ spotkanie już trwało, a z trawnika obok stadionu, na którym staliśmy, dobrze było widać mecz, decydujemy się tam pozostać. W rękach cały mecz trzymamy flagę „Eskapada”, a także zrywami dopingujemy, w asyście bębna.

Miejscowi to kolejna trzecioligowa ekipa, która zmobilizowała się na nasz przyjazd. Wystawiają ok. 100 osobowy młyn z 5 flagami, a widząc, że mamy problemy na bramie, reagują okrzykami „Piłka nożna dla kibiców” i antypolicyjnymi, do których się przyłączamy. Raz jeszcze połączył nas wspólny okrzyk, gdy zaintonowali bluzgi pod adresem wiadomego czerwonego klubu. W II połowie odpalają kilkanaście rac, zakrywając się uprzednio sektorówką „maskującą”.

Mecz mimo teoretycznej przewagi naszych zawodników ułożył się kiepsko – niewykorzystana przewaga jednego zawodnika przez większość spotkania, jak również niewykorzystany karny powodują, że z Sulejówka drużyna wraca na tarczy. Mimo to, po meczu jak zwykle dodajemy zawodnikom otuchy i dziękujemy za walkę. Powrót do Bełchatowa spokojny i szybki.”

Relacja kibiców gospodarzy: „Na sobotni mecz zbieramy się w ponad 130 osób, razem z nami liczne wsparcie Józefovii Józefów, KS Warki, Płomienia Dębe Wielkie, Victorii Kałuszyn, Legijnego Rembertowa oraz gościnnie Legijnego Gocławia. Dzięki bracia!

Na początku drugiej połowy odpalamy ognie wrocławskie oraz race.

Piłkarze mimo gry w osłabieniu przez większość meczu pokazali charakter za co dziękujemy im po końcowym gwizdku.

PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!

ZAWSZE I WSZĘDZIE…”

ŁKS Łomża – Olimpia Zambrów

Relacja kibiców gospodarzy: „W piątkowe popołudnie na trybunie krytej wystawiamy ok. 60 osobowy młyn prowadząc doping przez całe spotkanie, na płocie wieszamy naszą domową flagę ,,Panoramę”. Wraz z nami dwóch braci Vozdovac Belgrad i FC. Spotkanie bez większych emocji przechodzi do historii.

W niedzielę 1.10.2023 14 kibiców ŁKS-u z flagą wspiera nasz FC Śniadowo na ich meczu domowym świętując 20-lecie klubu. Razem z nami dwóch braci Vozdovac Belgrad ze swoją flagą.”

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Legia II Warszawa

Relacja kibiców gospodarzy: „Na mecz zbieramy się w ponad trzy dyszki dopingujemy bez większych przestojów przez cały mecz w asyście bębna na płocie jedna flaga, z samego rana ruszamy do Warszawy na Ursus wspierać naszych przyjaciół z Mińska w osiem osób, Mazovia niestety przegrywa a my zawijamy się do Grodziska.”

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Concordia Elbląg

Skromna 35 osobowa grupa dopinguje Świt w wygranym 6:0 meczu z Concordią Elbląg. W drugiej połowie dociera jeszcze 5 kibiców MKSu Ciechanów.