Zapowiedź sezonu 2018/2019

W porównaniu do poprzedniego roku, sezon 2018/2019 rozpoczynamy bardzo późno. Dopiero 12 sierpnia wybierzemy się na wyjazdowe spotkanie do Białej Piskiej.

Do naszej grupy III ligi trafiło pięć nowych zespołów: jeden spadkowicz (Legionovia Legionowo) i czterech beniaminków (Broń Radom, Ruch Wysokie Mazowieckie, Unia Skierniewice i Znicz Biała Piska). Pokrótce przedstawię naszych przeciwników, oczywiście tylko tych gdzie istnieje jakakolwiek aktywność kibicowska. Tradycyjnie zachowuję podział alfabetyczny. Zaczynam od naszego województwa, podlaskiego.

OLIMPIA ZAMBRÓW – Na samym początku poprzedniego sezonu pojawili się u nas razem ze Spartą Augustów. Od razu wybiegamy ich przywitać ale zero chęci na harce ze strony gości, położenie naszego stadionu plus pojebana podlaska policja mocno utrudnia zakres działania na meczach domowych w Łomży. Tak jak myślałem tak też się stało, klub z Zambrowa ceni sobie współpracę z milicją i skutecznie ponownie doprowadza do nie przyjęcia na swoim obiekcie kibiców z Łomży. W tym sezonie zapewne powtórka z rozrywki. O innej aktywności Zambrowiaków w ubiegłym sezonie nie słyszałem i zapewne tym razem nie zobaczymy ich w naszej klatce gości. Są tylko FC Legii i jedynie tam ich można zobaczyć z flagą.

Odległość: 26 km.
Młyn: 20-60 kibiców.
Wyjazdy: W ostatnim sezonie ok. 40 u nas ze Spartą Augustów. Pojawiają się regularnie na meczach Legii ze swoją flagą FC.

Trzecim reprezentantem regionu jest Ruch Wysokie Mazowieckie (50 km). Podobnie jak w przypadku Zambrowa, pustynia kibicowska u siebie i jeżdżenie jednostek na mecze w Ekstraklapie Jagiellonii. Może na mecz domowy z nami przyjdą w kilkanaście osób i znowu dadzą popis chamstwa i folkloru .

Województwo łódzkie reprezentuje Lechia Tomaszów Mazowiecki (270 km), Pelikan Łowicz (220 km), Sokół Aleksandrów Łódzki (272 km) i beniaminek Unia Skierniewice (217 km). Mi nic nie wiadomo na temat aktywności kibicowskiej w tychże miejscowościach oprócz bycia FC Widzewa. Może gdzieś się tam wybierzemy, ale jeżeli ponownie mają być przyznawane nam żałosne pule biletów to słabo to widzę. Fajnie po 13 latach byłoby odwiedzić Skierniewice. W tamtym wspaniałym mistrzowskim sezonie było nas 43.

Mazowieckie reprezentuje siedem drużyn. Legię II (146 km), Ursus (146 km) oraz Legionovię (130 km) pominę.

BROŃ RADOM – Rok 1926 jest tak samo ważny dla Broniarzy jak i Ełkaesiaków. To klub również z wieloletnią tradycją kibicowską. W swoim mieście mają bardzo silnego rywala, Radomiaka. Podobnie jak my, otoczeni z każdej strony wrogami i mający zgodę z ekipą z niewielkiej miejscowości (Lipsko). Awans na pewno wpłynie na nich pozytywnie. Z wielu względów czeka nas bardzo interesujący wyjazd, będzie to nasz pierwszy wypad w historii do Radomia i w mojej opinii wyjazd sezonu. Liczę na to, że uda nam się nabić klatkę (222 miejsca) na maksa!


Odległość: 245 km.
Młyn: 20-200 kibiców.
Wyjazdy: jeżdżą w liczbach od kilkunastu do 100 max (na barażowym meczu w Mińsku ich 95 + 5 Powiślanki Lipsko). Liga wyższa i ciekawsza więc uważam, że może im pęknąć setka na 2-3 wyjazdach.

POLONIA WARSZAWA – Duma stolicy mimo kryzysowego okresu w swojej historii jakoś sobie radzi na swoim ciężkim stołecznym terenie. Zmobilizowali się konkretnie na dwumecz z Widzewem. Pozostałe spotkania domowe i wyjazdy mizernie. Życzę im jak najlepiej, ale progresu w nadchodzącym sezonie nie przewiduję.

Odległość: 146 km.
Młyn: 50-1500 kibiców.
Wyjazdy: W poprzednim sezonie zaliczyli 8 wyjazdów. Świetna liczba na Widzewie – 600 osób. Do nas niedojazd dzięki „uprzejmości” podlaskiej milicji.

ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI – Kolejna legijna miejscowość, ale jak na politykę tej wielkiej rodziny, wyróżniająca się dużą aktywnością w swoim lokalnym klubie. Potrafią się zebrać u siebie co pokazali na meczach z nami, Polonią czy też Widzewem. Wyjazdowo słabiej niż w sezonie 2016/2017, ale jak na realia naszej ligi to dobrze, że nadal gdzieś jeżdżą. Uważam, że czeka nas ciekawy dwumecz w nadchodzącym sezonie .

Odległość: 142 km.
Młyn: 20-120 kibiców.
Wyjazdy: W poprzednim sezonie zaliczyli 6 wyjazdów. Najliczniej pojawili się w klatce gości Polonii Warszawa – 100 osób.

VICTORIA SULEJÓWEK – Wiadomo, że to FC Legii, ale u siebie czasami dopingują i wywieszają flagi, a w poprzednim sezonie zaliczyli 7 wyjazdów! (co prawda tylko dwa nie były symboliczne). U nas byli w 6 osób rodzinnym składem, u siebie natomiast zaliczają z nami starcie. Jak w tym sezonie utrzymają formę to będzie bardzo dobrze.

Odległość: 135 km.
Młyn: 20-60 kibiców.
Wyjazdy: W poprzednim sezonie zaliczyli 7 wyjazdów. 98 osób w Łodzi czy też 29 w Ostródzie.

Ostatnie województwo do przedstawienia to warmińsko – mazurskie. Reprezentanci to Huragan Morąg, MKS Mazur Ełk, Sokół Ostróda oraz Znicz Biała Piska. Przedstawię tylko Mazurowców. Morąg i Ostróda to Stomil, po Białej Piskiej niczego się nie spodziewam, chociaż jednorazowo mogą zaskoczyć i gdzieś się wybrać na bliski wyjazd do Ełku bądź Łomży.

MKS MAZUR EŁK – Przy awansie Broni Radom do naszej ligi to drugi i ostatni, nowy, pozytywny aspekt kibicowski w nadchodzącym sezonie. Mazurowcy wywalczyli powrót to tradycyjnej nazwy i wracają oficjalnie na kibicowski szlak. Miejmy tylko nadzieję, że policja nie spier*** nam dwumeczu z lokalnymi rywalami. W mojej skromnej opinii, spotkanie z ełczanami będzie najciekawszym meczem na Z-18 w nadchodzącym sezonie.

Odległość: 90 km.
Młyn: 30-250 (?)
Wyjazdy: Można się spodziewać dobrej formy wyjazdowej, liczby zapewne w zakresie 20-150 osób przy wsparciu całej rodziny Jagiellonii.

Autor: D.

Polub nas na Facebooku