Kibicowskie podsumowanie rundy jesiennej

Kolejna runda jesienna w III lidze za nami, czas na podsumowanie naszej działalności. Zaczęliśmy ją 9 sierpnia wyjazdem do Olsztynka, a zakończyliśmy 22 listopada spotkaniem w Zambrowie.

Dzięki spadkowi do naszej ligi Olimpii Zambrów, Olimpii Elbląg oraz awansowi Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie zwiększył się poziom atrakcyjności pod względem kibicowskim. Niestety słabe wyniki, trwający od lat marazm w klubie oraz mieście nie pomaga w poprawianiu frekwencji na Z-18. Średnia widzów oscylowała w granicach 200 osób, wyjątkiem był mecz z Olimpią Elbląg (600 osób). Zanotowaliśmy 4 zera wyjazdowe (jedno z winy przewoźnika – wyjazd do Ełku) . Odwiedziliśmy natomiast Olsztynek, Korsze, Nowe Miasto Lubawskie, Gołdap, Zambrów, a także wspomagaliśmy na wyjazdach oraz meczach domowych naszych braci z Szepietowa.

Mecze na Z-18:

Łomżyński Klub Sportowy – Olimpia Zambrów
Nas w młynie około 100. Klatka gości zamknięta, lecz mimo to Zambrów pojawiają się w 4 furki. Wpuszczamy ich na trybunę krytą, zaznaczają swoją obecność i na początku drugiej połowy opuszczają stadion. [pełny opis]

Łomżyński Klub Sportowy – Olimpia Elbląg
[pełny opis]

Pozostałe mecze domowe bez historii.

Wyjazdy:

Olimpia Olsztynek – Łomżyński Klub Sportowy
Nas na tym wyjeździe 33 w tym 5 braci z Szepietowa. [pełny opis]

MKS Korsze – Łomżyński Klub Sportowy
Symbolicznie w 4 osoby zaliczamy wyjazd do Korsz. Kilkukrotnie zaznaczamy swoją obecność.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Łomżyński Klub Sportowy
Pierwszy oficjalny wyjazd w tej rundzie zaliczamy w 61 osób w tym 5 braci z Szepietowa. Wywieszamy dwie flagi i przez całe spotkanie prowadzimy doping. Gospodarze bez dopingu, ponieważ byli skonfliktowani z władzami klubu.

http://i59.tinypic.com/t8kugi.jpg
(fot. Lina – kibic KSD)

Rominta Gołdap – Łomżyński Klub Sportowy
W klatce gości pojawiamy się w 12 osób. Wywieszamy transparent zachęcający do udziału w Marszu Niepodległości.

Olimpia Zambrów – Łomżyński Klub Sportowy
Nas 90 w Zambrowie. [pełny opis] , [debiut nowej flagi]

Mecze naszych braci Sparty Szepietowo:

Sparta Szepietowo : Ruch Wysokie Mazowieckie
Na tym meczu wspomagamy Spartę w 23 osoby.

Wigry Suwałki II : Sparta Szepietowo
W Niedzielne popołudnie na biegun wybiera się grupa 43 kiboli ŁKS-u i Sparty. Do miejsca docelowego docieramy przez nikogo niepokojeni i parę minut po rozpoczęciu meczu meldujemy się na stadionie. Szybkim krokiem wchodzimy na obiekt spodziewając się zebranych tam kibiców Wigier, których jednak brak. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy w oddali widzimy zbliżającą się grupę miejscowych. Zostawiamy miejsce gospodarzom by mogli pokonać dzielące nas ogrodzenie. Ciśnienie bierze górę i przystępujemy do ataku, Wigry nie dają nam przedostać się przez płot, więc go wyłamujemy.

Szybkie starcie i zdecydowane nasze zwycięstwo. Miejscowi tracą parę gadżetów. Walka w podobnych liczbach po obydwu stronach. Wszystko w porządku. Po całej akcji zabieramy się do aut gdzie czekają na nas smutni panowie i ok. 2 godzin jesteśmy trzymani. Wracamy z mała eskortą do granic powiatu. W jednym naszym aucie pocięta opona przez „nieznanych sprawców”.
ŁKS & Sparta!

COKiS Ciechanowiec : Sparta Szepietowo
Na tym wyjeździe wspieramy braci w 5 osób.

SŁOWO KOŃCOWE
Nasi grajkowie spisują się poniżej oczekiwań, więc o awansie po raz kolejny możemy zapomnieć. W 2015 r. możemy sobie życzyć lepszej frekwencji na naszym obiekcie, jak największej ilości ekip odwiedzających nasze miasto oraz jak najmniejszej liczby zer wyjazdowych. Chciałbym również pozdrowić naszą emigrację, która niestety z roku na rok się powiększa. Mam nadzieję, że wrócą te dni, gdy wszyscy wspólnie wybieraliśmy się na wyjazdy naszego ukochanego ŁKS-u ! Pamiętajcie, BRACI SIĘ NIE TRACI (Ł&S)! Wszystkim natomiast życzę wytrwałości i motywacji do pracy nad sobą. Oby z fartem!

Autor: D.

Polub nas na Facebooku