Podsumowanie rundy jesiennej

Kolejny rok na ŁKS-ie i kolejna kibicowska jesień za nami. Dla przypomnienia tego co działo się między lipcem a listopadem 2012 roku w naszym kibicowskim świecie przygotowałem krótkie podsumowanie. Zapraszam do lektury!

Czwarty poziom piłkarskich rozgrywek w Polsce nie niesie za sobą wielu emocjonujących spotkań. Rywale – drużyny w większości bez zorganizowanej grupy kibiców – jesienią nie przyciągneły na Z18 tłumów znanych m.in. ze spotkań z sezonu 2005/2006. Pokusić się można o stwierdzenie, że więcej osób odwiedzało nasz stadion w jeszcze w 4 lidze. Średnia widzów ze wszystkich 8 spotkań ligowych wyniosła… 300 osób. Zostawiam to bez komentarza.

Mecze na własnym stadionie

Kibicowsko na własnym terenie dopasowaliśmy się do pozostałych widzów na stadionie. Krótko mówiąc: było ch**wo. Prawie na każdym meczu wywieszaliśmy flagi i prowadzony był doping, ale liczba osób zaangażowanych we wspieranie swojej drużyny pozostaje poniżej krytyki.

Wyjazdy

Zdecydowanie lepiej pokazaliśmy się na wyjazdach. Do Kolna i Grajewa zawitaliśmy w 150 osób, w Zambrowie pojawiliśmy się w 164. Największe emocje budził oczywiście wyjazd do Grajewa, gdzie moim zdaniem pokazaliśmy się konkretnie. Goście licznie wspierani przez bojkotującą swoje mecze Jagiellonię nie powalili na kolana. Mimo wszystko, na tym ciekawym wyjeździe można było poczuć namiastkę starych, dobrych czasów.

[youtube width=”500″ height=”365″ video_id=”fN5wbyefsNc”]

Wszystkie wyjazdy:
Orzeł Kolno – ŁKS Łomża: 150
Olimpia Zambrów – ŁKS Łomża: 164
Mrągowia Mrągowo – ŁKS Łomża: 73
Dąb Dąbrowa Białostocka – ŁKS Łomża: 0
Motor Lubawa – ŁKS Łomża: 36
Granica Kętrzyn – ŁKS Łomża: 84
Warmia Grajewo – ŁKS Łomża: 150
Hetman Tykocin – ŁKS Łomża (OPP): 0
Start Działdowo – ŁKS Łomża: 43
Płomień Ełk – ŁKS Łomża: 49

Ogólnie nie było źle, jednak zawsze może być lepiej. Jak widać po powyższych danych rundę zamknęliśmy z dwoma tłustymi zerami. Jedno zero to ligowy wyjazd do Dąbrowy Białostockiej, drugie to środowy mecz Okręgowego Pucharu Polski w Tykocinie. Oby więcej nam się to nie powtórzyło!

Goście u nas

Gościom w rundzie jesiennej bez wątpienia należy się konkretna nagana. To, że na Z18 nie pojawią się fani Płomienia Ełk, MKS-u Korsze, Wissy Szczuczyn czy Olimpii 2004 Elbląg było niemal pewne. O tyle fani bielskiego Tura, Huraganu Morąg czy Sokoła Ostróda zawiedli na całej linii. Jedynymi kibicami gości, którzy odwiedzili nasz stadion w tej rundzie była piątka fanów Orła Kolno (którzy jak wiadomo są także kibicami Łomżyńskiego Klubu Sportowego) a także piątka fanów Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (mecz przed sezonem w przedwstępnej rundzie Pucharu Polski).

Klatka dla gości powoli ugina się pod ciężarem zebranego tam kurzu.

Klatka dla gości

Słowo końcowe

Kiedy pisałem wersję roboczą tego podsumowania w tym miejscu znalazło się życzenie, żeby dla nas to był ostatni sezon w tak niskiej lidze. W międzyczasie w naszym ukochanym klubie zaszły pewne zmiany, które nie pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Oby 2013 rok był dla nas szczęśliwy!

Runda w obiektywie:

Olimpia Zambrów - ŁKS Łomża2012.08.22 – Olimpia-Zambrów 0-1 ŁKS-Łomża

Motor Lubawa - ŁKS Łomża2012.09.15 – Motor Lubawa 0-3 ŁKS Łomża

Granica Kętrzyn - ŁKS Łomża2012.09.30 – Granica Kętrzyn 2-0 ŁKS Łomża

Warmia Grajewo - ŁKS Łomża2012.10.13 – Warmia Grajewo 1-0 ŁKS Łomża

Start Działdowo - ŁKS Łomża2012.10.27 – Start Działdowo 0-0 ŁKS Łomża

ŁKS Łomża - Sokół Ostróda2012.11.03 – ŁKS Łomża 3-0 Sokół Ostróda

więcej zdjęć z rundy jesiennej znajdziecie w dziale GALERIA.

[fblike]

Polub nas na Facebooku

Komentarze są wyłączone.